Війна випробовує нас на міцність. Щодня ми бачимо, як вона руйнує наші будинки та долі.
Народні депутати Верховної Ради оперативно зареєстрували, обговорили та проголосували закон, яким внесено значні зміни до Податкового та Митного кодексів. Зокрема, відповідно до нових норм, з 1 квітня повністю звільняються від оподаткування транспортні засоби, що ввозяться з-за кордону.
Ми готові купити для вас і забезпечити доставку старих машин з абсолютно будь-яких авто-аукціонів США або Канади.
Перевага нашої компанії в тому, що ми не кидаємо наших клієнтів напризволяще, а супроводжуємо їх з початку до кінця, на всіх етапах покупки авто з США.
Розмитнення автомобілів в Україні: з 1 квітня – безкоштовно!

Народні депутати Верховної Ради оперативно зареєстрували, обговорили та проголосували закон, яким внесено значні зміни до Податкового та Митного кодексів. Зокрема, відповідно до нових норм, з 1 квітня повністю звільняються від оподаткування транспортні засоби, що ввозяться з-за кордону.
Проект закону №7190 було розроблено та представлено до парламенту України 22 березня групою нардепів на чолі з головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетьманцевим.
Основне його завдання – забезпечення ефективної та безперешкодної роботи української економіки під час війни. Уряд пішов на безпрецедентне послаблення податкового тиску на бізнес та громадян – щоправда, виключно на час дії воєнного стану. У той же день проект був узгоджений комітетом, 24 березня його ухвалили у Раді, а 25 – передали на підпис президенту Зеленському.
Зелене світло для волонтерів
Серед найважливіших ініціатив, які отримали втілення в екстреному законі, – звільнення майже всього імпорту від податків і зборів. Це стосується й транспортних засобів: їх повністю звільнять від розмитнення при ввезенні в Україну фізичними особами. Одночасно будуть позбавлені акцизних зборів та сплати податку на додану вартість (ПДВ) суб'єкти спрощеної системи оподаткування. Крім того, передбачається спрощення процедур митного оформлення ТЗ. Можна сказати, що волонтерам ввімкнули «зелене світло»!
Отже, відповідно до літери закону, "звільняються від оподаткування ввізним митом… автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу".
У Податковому кодексі України також з'явився важливий "транспортний" підпункт 69.24 (розділ 10): "звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту".
Як було, як буде…
Це справді революційний крок влади, хоч і тимчасовий. Нагадаємо, що 8 лютого 2022 року закінчився пільговий період розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, і авторинок завмер в очікуванні нових спрощених митних правил – уряд обіцяв організувати відповідні процедури в мобільному додатку Дiя. Але всі плани перекреслила війна.
Втім, як кажуть, «не було щастя, та нещастя допомогло», – в результаті, проблеми вирішилися швидко і кардинальним чином.
Процес розпочала Державна митна служба України, яка ще 8 березня спростила для організацій, що постачають у країну гуманітарні вантажі, оформлення автомобілів підвищеної прохідності (позашляховиків, автобусів тощо) на єврономерах, якщо вони призначалися для Збройних Сил України. Їх дозволили декларувати та оформляти як гуманітарну допомогу. Однак це рішення не скасувало тяганини з отриманням документів, які підтверджують призначення транспорту. Потрібно було вирішувати проблему на законодавчому рівні, і її вирішили.
Тепер, завдяки ухваленому Верховною Радою закону №7190, з 1 квітня і до скасування військового стану, будь-який громадянин України може безкоштовно розмитнити ввезений ним з-за кордону автомобіль, мотоцикл, причіп тощо. Ввезення ТЗ згідно з постановою Кабміну №330 від 20.03.2022 здійснюється за спрощеним способом – шляхом подання декларантом попередньої митної декларації митному органу, без проведення огляду.
Слід зазначити, що це «митне свято» не поширюється на товари з країни-агресора – Росії. А також на ТЗ з Білорусі, оскільки відповідно до Конвенції ООН N3314, країна, яка надає свою територію або повітряний простір для завдання ударів по третій країні, також удостоюється статусу "агресора". При цьому зовсім не має значення, ввозяться товари із зазначених країн, або виготовлені на їх території.
Ще одне нововведення буде цікаве тим, хто так чи інакше пов'язаний із транспортом: законом 3171д від 14 березня 2022 року повністю скасовано ставку акцизного податку на пальне – також до припинення військового стану.

Залиш заявку на підбір супер вигідного авто!